>>>> بهشت قرآن مال عربهاست <<<<

شروع موضوع توسط بنت الهدی ‏02/05/2012 در انجمن معاد شناسی

1.  

بنت الهدی کاربر مسعتد کاربر انجمن

شغل :
    سطح 2حوزه/ فوق لیسانس شیعه شناسی/ حافظ قرآن/ مسلط

پیامبر
    :sallallah: در حجاز و در میان قبایل چادر نشین زندگی می کند. لذا بهشت هم چهره چادر نشینی پیدا می کند:

" حورُ مقصورات ُ فی الخیام " ( زنان بهشتی نشسته در خیمه ها ) (الرحمن/72)

مدام در توصیف بهشت می گوید: "جنات تجری من تحتها الانهار"

عرب خواب هم که می دید، خواب آب می دید. آنها برای آب حتی با پسر عموی خود می جنگیدند. می کشتند و کشته می شدند. دختران خود را

زنده به گور می کردند تا فقط سهم آب بیشتری ببرند در آن بیابان لم یزرع عربستان.

ما را چه به این بهشت؟

2.  

شغل :
    1- خیمه خاص عرب ها نیست!

خیمه اختصاصی به عرب ندارد. همه ی قبائل در همه جای دنیا با خیمه و چادر سرو کار دارند. حتی امروز خیمه زدن در پارک ها و باغ ها و شهر ها و روستاها امری رایج است. چه در عرب چه در عجم.

3.  

شغل :
    2- همه عاشق آب و سرسبزی هستند

بله مردم اروپا در زمین هایی آباد زندگی می کنند. یا مردم شمال خودمان. شاید حتی یک وجب زمین خالی به سختی پیدا شود. وقتی باران می آید تا یک روز بند نمی آید.
    اما همین مردم اروپا هم اگر بخواهند جایی را به عنوان بهشت تصور کنند، جایی سبز و خرم تصور می کنند. نه کویر و بیابان بدون علف
    ممکن است برای تفریح و تنوع یک هفته ای به کویر یا هوای شرجی ساحل بروند اما سبزه و خنکی هوا و رود های روان برای همه زیباست.

4.  

شغل :
    3- از همه جا گیر دادید به همین آیه؟؟؟

از هزاران آیه قرآن فقط به همین یک آیه چسبیده اید ؟
    چرا به آیاتی استناد نمی کنید که عمومیت دارد و به هیچ زمان و مکان و فرهنگی اختصاص ندارد؟

و فیها ما تشتهیه الأنفس و تلذ ّ الأعین و أنتم فیها خالدون ( زخرف/ 71)

و در آن بهشت، هرچه دل شما بخواهد و چشم شما از آن لذت ببرد وجود دارد و شما در آن جاودان هستید.

مثل الجنة اللتی وعد المتقون فیها أنهارٌ من ماء غیر ءاسن و أنهار من لبن لم یتغیر طعمه و أنهار من خمر لذة للشاربین و أنهار من عسل مصفی و لهم فیها من کل ّ الثمرات و مغفرة من ربّهم ( محمد/15)
    مثل بهشتی که به متقین وعده داده شده است، که در آن نهرهایی از آب پاک و نهرهای شیر که طعم آن تغییر نمی کند و نهرهایی از شراب لذیذ و نهرهایی از عسل مصفی وجود دارد. و برای آنها در آنجا از هر میوه ای وجود دارد و آمرزشی از خدایشان هست.

5.  

علی 1391 کاربر جدید کاربر انجمن

نکته جالب این جاست که قرآن هیچ وقت از باران سخن نمی گوید بلکه همیشه از رودها سخن می گوید!
    اگر از باران سخن می گفت، جا داشت بگوییم که بهشت عربی است. چون عرب مشتاق باران بود. در حالی که مردم مناطق سر سبز شاید از باران نفرت نیز داشته باشند.
    اما قرآن از رودها سخن می گوید که تمدن ها در کنار رود ها ایجاد شده اند.

اگر عرب به باران علاقه دارد.
    رود منبع آب است که قوام زندگی هر انسانی به شمار می آید. و هیچ انسانی بی نیاز از آب نیست.

صادق و بنت الهدی از این پست تشکر کرده اند.