مرگ شيعيان و ملاقات اهل بيت عليهم السلام

شروع موضوع توسط mostafa 313 ‏24/03/2012 در انجمن مرگ و عالم برزخ

1.  

mostafa 313 کاربر ماندگار کاربر انجمن

در روايات بسياري ذكر شده كه محمد ( صلي الله عليه و اله وسلم ) و علي ( عليه السلام ) و در برخي ديگر خمسه طيبه يعني با فاطمه و حسن و حسين ( عليهم السلام ) و در پاره اي ديگر تمام چهارده معصوم هنگام مرگ بر بالين مؤمن حاضر ميشن ( البته صورت نوريه و بدن مثالي انها ) البته هر كس به اندازه معرفتش از انها بهره ميبره روايتي در بحار الانوار داريم كه حضرت علي به حارث همداني فرمود ( هر كس هنگام مرگ مرا ملاقات ميكنه چه مؤمن باشه يا كافر ) البته مشاهده جمال دلربايش براي مؤمنين از هر لذتي بهتره و براي كفار و منافقين مظهر قهر پروردگار هست ( كتاب معاد - شهيد دستغيب عليه الرحمه )

اي كه گفتي فمن يمت يرني جان فداي كلام دلجويت
    كاش روزي هزار مرتبه من مردمي تا بديدمي رويت
    سعدي

مدیر انجمن اعتقادات و seyyed ali از این پست تشکر کرده اند.
  2.  

seyyed ali کاربر مجرب کاربر انجمن

عده‌ای در محضر امام صادق عليه السلام بودند، سخن از شيعيان و پيروان ائمه علیهم السلام به ميان آمد، امام صادق عليه السلام به يكى از حاضران به نام عقبه فرمود: وقتى كه نفس به گلو رسيد
    (بعد امام سكوت كرد) معلى بن خنيس در آنجا حاضر بود، به عقبه اشاره كرد كه از امام صادق عليه السلام سؤال كن.

عقبه از امام پرسيد: انسان در آن لحظه مرگ چه چيز مى‏بيند؟
    امام صادق عليه السلام فرمود: مى‏بيند! عقبه تا ده بار پرسيد: چه مى‏بيند؟! امام صادق عليه السلام در پاسخ مى‏فرمود: مى‏بيند!
    عقبه به سؤال خود ادامه داد و اصرار كرد كه چه مى‏بيند؟ امام صادق: اصرار دارى كه بدانى چه مى‏بيند؟!
    عقبه: آرى اى پسر رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم من شيعه و در دين شما هستم، اگر بر اثر جهل، دينم را از دست بدهم چه‏كنم؟ هر ساعت كه دستم به دامن شما نمى‏رسد...
    عقبه در حالى كه گريه مى كرد، به گفتار خود ادامه مى‏داد.

دل امام صادق عليه السلام به حال او سوخت و فرمود: اى عقبه! هيچ شيعه با ايمانى نمى‏ميرد، مگر اينكه سوگند به خدا در هنگام مرگ آن دو نفر را مى‏بيند.

عقبه: آن دو نفر كيستند؟
    امام صادق علیه السلام: آن دو نفر، رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم و على عليه السلام هستند.

عقبه: اگر مومن در لحظه مرگ آن دو نفر را ببيند، آيا دلش مى‏خواهد به دنيا باز گردد؟
    امام صادق علیه السلام: مومنى كه از دنيا رفت تا آن دو نفر را نديده، نمى‏خواهد از دنيا دل بردارد، ولى وقتى كه آنها را ديد دل از دنيا مى‏كند.

عقبه: آيا آن دو نفر با او سخن مى‏گويند؟
    امام صادق علیه السلام: آرى هر دو به بالين مومن مى‏آيند، نخست پيامبر صلى الله عليه و آله و سلم با توجه مخصوص و كامل به او مى‏نگرد و به او مى‏فرمايد:
    مژده باد به تو اى دوست خدا، من براى تو بهتر هستم از آنچه را كه در دنيا واگذاشتى.

بعد آن حضرت برمى‏خيزد، آنگاه على عليه السلام به پيش مى‏آيد و با توجه مخصوص و كامل به مومن مى‏نگرد، و به او مى‏فرمايد: مژده باد به تو اى دوست خدا، من على پسر ابو طالب هستم،
    كه در دنيا مرا دوست داشتى، اكنون از نتيجه دوستيت بهره مند مى‏گردى آنگاه امام صادق عليه السلام فرمود: خداوند اين مطلب را در قرآن بيان كرده است‏

عقبه: فدايت گردم، در كجاى قرآن بيان كرده؟[SUP](1)(2)[/SUP]

حضرت مى‏فرمايد:

الذين امنوا و كانوا يتقون لهم البشرى فى الحياه الدنيا و فى الاخره لا تبديل لكلمات اللّه ذلك هو الفوز العظيم
    همانها كه ايمان آورده‏اند و پرهيزكار بودند، در زندگى دنيا و آخرت شاد و مسرورند، و وعده‏هاى خدا تخلف ناپذير است، اين است آن رستگارى بزرگ.[SUP]3[/SUP]

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
    1.تفسیر نور الثقلین/ج2/ص310
    2.عالم برزخ در چند قدمی ما/اشتهاردی
    3.يونس/آيه63و64

مدیر انجمن اعتقادات از این پست تشکر کرده است.
  3.  

bokepid کاربر تازه وارد کاربر انجمن

artikel bagus

موضوع های مشابه: مرگ شيعيان
انجمن عنوان تاریخ
مرگ و عالم برزخ ایامرگ حقیقتی ترس اوراست یاکمال افرین؟ ‏28/10/2012
مرگ و عالم برزخ میتونید با انجام این موارد، بعد از مرگ نیز رشد و کمال داشته باشید!!! ‏03/07/2012
مرگ و عالم برزخ سیمایی از مرگ ... ‏01/07/2012
مرگ و عالم برزخ بعد از مرگ واقعا چه بر سرما می آیدیا بعد از مردن چه می شویم ‏25/06/2012
مرگ و عالم برزخ قطار زندگی در ایستگاه مرگ!! ‏09/06/2012