۩❀۩◕❀۩ ابزارهای بهره مندی از قران ◕۩❀۩❀۩◕

شروع موضوع توسط مکرمه ‏03/09/2012 در انجمن معارف قرآن

1.  

مکرمه کاربر فعال کاربر انجمن

شغل :
    خانه دار

بهره مندی از هر چیزی نیاز به ابزار خاص و وسایلی دارد که متناسب با آن شیئ بوده و بتواند مروارید را از صدف بیرون آورد. و طلا را از معدن استخراج کند. همین نکته در مورد قرآن هم هست. قرآن نیز نیاز به ابزاری دارد تا بتوان از آن بهره مند شد. بهره مندی از هدایت قرآن و قدم گذاشتن در راه زندگی و مسیر سعادت با چه ابزاری بدست می آید؟

2.  

حديد کاربر ماندگار کاربر انجمن

عترت

برای استفاده از قرآن یا باید خود به منبع وحی وصل شدٰویا باید از کسانی که در این وادی هستند وبه منبع وحی وصلند،كمك گرفت

به همين خاطر بايد سراغ قرآن ناطق را گرفت

شايد به همين خاطر است كه اين دو تا قيامت از هم جدا نميشوند

قال رسول اللّه صلّى اللّه عليه و آله و سلّم: إنّى تارك فيكم الثقلين، كتاب اللّه و عترتى، ما إن تمسّكتم بهما لن تضلّوا و إنّهما لن يفترقا حتّى يردا علىّ الحوض و إنّى سألت اللّه عزّ و جلّ أن لا يفرّق‏ بينهما حتّى يوردهما علىّ الحوض.

رسول خدا صلّى اللّه عليه و آله و سلّم فرمودند: من در بين شما، دو چيز گرانبها به يادگار مى‏گذارم: يكى قرآن و ديگرى، عترت من است. تا زمانى كه به اين دو تمسّك كنيد، گمراه نمى‏شويد و اين دو هرگز از همديگر جدا نمى‏شوند تا اين كه بر سر حوض كوثر بر من وارد مى‏شوند و من از خدا خواستم كه بين اين دو تا وقتى كه بر سر حوض كوثر بر من وارد مى‏شوند، جدايى نيندازد.

علامه مجلسى، بحار الانوار، ج 23، ص 145؛ احمد بن حنبل، مسند، ج 3، ص 14.

3.  

قلم کاربر ماندگار کاربر انجمن

یکی از مواردی که ابزار برای بهره مندی از قرآن است و هم از عترت، استفاده از فکر و تفکر و قوه عاقله انسان است.
    اینکه در ایات الهی و در روایات الهی بیاندیشد و با تقوا، عقل خود را مصون از اشتباهات نفسانی گرداند و جایگاهی برای دریافت های روحانی گرداند.

حديد از این پست تشکر کرده است.
  4.  

رهنما کاربر مسعتد کاربر انجمن

دوستان عزیز به دو مورد اشاره فرمودند:

1: عترت
    2: استفاده از تفکر و قوه ی عاقله

ویک مورد دیگر

3: جامع نگری: از آنجا که دستورات دین و معارف مجموعه ایی به هم پیوسته و سازگار با هم هستند، ما هر چه بیشتر بتوانیم به این علوم دینی و مذهبی تسلط داشته باشیم، مسلما بهتر و راحت تر می توانیم از این کلام الهی بهره مند گردیم.

موضوع های مشابه: ۩❀۩◕❀۩ ابزارهای
انجمن عنوان تاریخ
معارف قرآن ۩❀۩◕❀۩◕ تا ثیرات قران ◕۩❀۩❀۩◕ ‏03/09/2012