توبه یک جوان در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها

شروع موضوع توسط منصوره وطنی ‏11/03/2014 در انجمن جوانان

1.  

منصوره وطنی کاربر تازه وارد کاربر انجمن

شغل :
    محقق و نویسنده و مبلّغ و قرآن پژوه
    روز شنبه در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها خانم بدحجابی از تهران آرایش کرده ضریح حضرت را گرفته و به شدت گریه می کرد و داد می زد و می گفت چرا جوابمو نمی دی جوابمو بده. چنان با سوز دل و درمانده و ناامید گریه می کرد و داد می زد که همه را به گریه انداخته بود؛ خادم ها گفتند یواش تر گریه کند و کمی یواش تر گریه کرد ولی گریه اش قطع نمی شد؛ بالاخره کمی دورتر از ضریح آمد و خانم ها هرکدام چیزی می گفتند تا آرامش کنند ولی همچنان گریه های سوزناکش ادامه داشت گفتم بیا بشین دعوتت کردن جوابت رو هم می دن آمد کنار ضریح و نشت و گریه می کرد و می گفت "اصلا به من نگاه نمی کند امام زاده صالح هم رفتم صبح جمکران رفتم ولی جوابمو نمیدن " خانم ها هریک از دعا و ختم هایی که بلد بودند می گفتند و مدام گریه می کرد و فایده ای نمی دید؛ یکی گفت سوره دهر را ... بخوان مشکل حل می شود تا دفعات خواندن را از زبان خانم شنید با گریه و اوج درماندگی بیشتر سرش زد و گفت ای وای !
    آنقدر مستأصل شده بود و گریه کرده بود که نفس ش بالا نمی آمد؛ می گفت دارم خفه می شم . گفتم همین این همه ساعت کنار ضریح حضرت معصومه گریه می کنی یعنی جوابت را دادن و برای این که تو بیشتر به خدا نزدیک شوی کمی دیرتر مشکل را رفع می کنند که همیشه فقط سراغ خدا بری و اهل بیت نه جای دیگر. در حین گفتن اینها کم کم گریه اش کمتر و آرام تر شد.گفتم همه اینها یی که اینجا آمدند مثل شما دعوت شدند من افرادی را سراغ دارم کنار حرم حضرت رضا زندگی می کنند سال به سال پایشان به حرم نمی رسد شما را دعوت کردند اینها را که می شنید چهره اش باز شد و لبخند می زد و گریه اش قطع شده بود گفتم خدا می خواهد با بنده هاش صفا کند گرفتار می کند تا از ته دل و درمانده سراغ خدا برود؛ خدا هم درها برویش باز می کند شما را هم دوست دارد و خواسته صدای شما را بیشتر بشنود.
    گفتم درمان اورژانسی مشکلات یک راه دارد توبه از یک کاری که خدا دوست نداره انجام بدهیم قول بده تا زنده ای انجام ندهی اگر واقعا و راست قول داده باشی در همان لحظه مشکل رفع می شود یک مورد را گفتم که همسر یک آقایی برای اولین زایمان در بیمارستان بود و درحال مرگ هم مادر هم بچه؛ تقریبا مرگ هردو قطعی شده بود این آقا اهل نماز نبود در دستشویی بود که صدای اذان صبح را شنید همان جا گفت خدا تا زنده ام نماز را ترک نمی کنم زنم را برگردان از دستشویی بیرون آمد پرستار گفت بچه به دنیا آمد حال هردو خوب هست. خانمش هم در حال مرگ نذر کرده بود هردو زنده بمانند به پابوس امام رضا علیه السلام بروند. جملات مرا که می شنید انگار گمشده اش را پیدا کرده راه رفع مشکل را پیدا کرد خود ش هم فهمید در چه چیزی توبه کند. کتاب 70 استغار حضرت علی علیه السلام را معرفی کردم تا موارد توبه را دقیق تر بداند گفتم من همان طرف می روم میخواهید باهم برویم. از عنایت خدا و حضرت معصومه از من شرمنده بود نمی خواست بفهمم چادرش را دم در حرم تحویل خواهد داد من هم به رویش نیاوردم و گفت برایم دعا کنید گفتم همان موقع که کنار ضریح بودید دعا کردم و باز می کنم مطمئن باشید حل شده بعد از این ارتباط با خدا را بیشتر کنید تا خدا اینطور گرفتار نکند(این جمله را با لبخند و مزاح گفتم و او هم خندید) گفتم آیت الله بهجت فرمودند هرچه می خواهید در نماز اول به دست بیاورید.
    او آنقدر مشعغول غیر خدا شده بود که علامت صفا کردن خدا و قبولی توبه و ... را نمی دانست. اگر او هم با خدا صفا کرده بود؛ خدا در منگنه قرار نمی داد تا او را ببیند.

مدیر سایت, صراط, حمید رضا و 3 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  2.  

حمید رضا کاربر ماندگار کاربر انجمن

شغل :
    تخصصم مدرک کارشناسی علوم اجتماعی(پژوهشگری) دارم
    این خوبه که بتوانی مطلب خودت را بدون حاشیه مثل یک لقمه آماده منتقل کنی. زمانه، زمانه حرف های ساندویجی است.
    بعدم امیدوارم زود قضاوت نکنیم.

3.  

مهدیار کاربر مسعتد کاربر انجمن

شغل :
    مشاور
    بعضی مواقع در توبه و تاثیر پذیری اشخاص نفس آمر به معروف خیلی مهمه و مهم الفاظ نیست بلکه نفس و طینت پاک داعی مهمه، یکی از اساتید بزرگ نقل می کردند که در گذشته بعضی از علما منبر می رفتند و فقط یه جمله بیان می کردند مردم زار زار گریه می کردند و بر حال خود می گریستند و متحول می شدند.

4.  

abc160561b1 کاربر فعال کاربر انجمن

Thị trường hàng xách tay nhập khẩu rất sôi động, đặc biệt là vào cuối năm.
    Không còn len lỏi trong những ngõ nhỏ để bán vài món mỹ phẩm, quần áo…, cửa hàng bán hàng xách tay những năm gần đây mọc lên như nấm ở những phố trung tâm Hà Nội. Nhiều cửa hàng dù chỉ có vài chục mét vuông cũng trương biển "Siêu thị hàng xách tay" để thu hút người tiêu dùng, với sản phẩm từ cuộn giấy vệ sinh đến những lọ nước hoa, thuốc đông y... Chuộng nhất vẫn là hàng xuất xứ từ các nước châu Âu (Pháp, Đức), Nhật, Hàn Quốc...

Thị trường cũng rất nhiều loại, nếu bạn muốn hàng Đức chuẩn tốt nhất là vào website http://hangxachtayduc365.com/