ɤ♥ɤ♥ɤ ɤ♥ɤ♥ɤ حدیث صلوات ɤ♥ɤ♥ɤ ɤ♥ɤ♥ɤ

شروع موضوع توسط zaman ‏14/04/2014 در انجمن احادیث

1.  

zaman کاربر مجرب کاربر انجمن

به نام خدا

اللهم صّل علي محّمد وآل محّمد و عجّل فرجهُم

بهترين ذکرها براي برآمدن حاجات و درمان امراض و رفع گرفتاريها٬ صلوات بر

محّمد و آل محّمد(ص) است که ما در اينجا به چند حديث و چند داستان

واقعي از افرادي که متّوسل به محّمد و آل محّمد(ص) گرديداند و صلوات

فرستاده اند و آثار و برکاتي مشاهده نموده اند که قطره اي از درياي بيکران

است در اينجا ذکر مي کنيم تا قوّت قلبي براي ديگران گردد و آن را سر

مشق خود قرار داده و در مشکلات متمسک به محّمد و آل محّمد(ص) شده

و به وسيله صلوات بر آنها: خداوند متعال تمام هم و غم هاي زندگيشان

را بر طرف نمايد. لذا ما در ايجا به ساده نويسي و اختصار اکتفاء نموده تا

مورد استفاده عموم مسلمين قرار گيرد و اين مختصر را به ساحت مقدس

تنها منجي عالم بشريت مصلح کل٬ هادي سبل٬ حجت خدا٬ يوسف زهرا

(سلام اللّه عليها) ميوه دل علي(ع) يعني حجت بن الحسن العسکري

تقديم نمودم

بر گرفته از کتاب (صلوات) رضا جاهد

2.  

(هفتاد در دنيا و سي در آخرت)
    آقا ثامن الا ئمه حضرت علي بن موسي الرضا(ع) فرمودند: کسي که بعد از نماز صبح و مغرب قبل از آنکه از حالت نماز
    خارج شود بگويد . ان الله و ملا ئکته يصلون علي النبي يا ايها الذين آمنوا صلوا عليه و سلموا تسليما
    سپس بگويد: اللهم صل علي محمد و ذريته خداوند متعال صد حاجت او را بر آورده مي کند که هفتاد حاجت
    در دنيا و سي حاجت در آخرت است.

3.  

(صلوات گناهان را.......)
    آقا حضرت علي بن موسي بن جعفر آل محمد(ص) فرمود:کسي که نمي تواند با چيزي گناهانش را پاک
    و محو نمايد پس بر محمد وآل محمد (ص) زياد صلوات بفرستد زيرا که صلوات گناهان را ريشه کن و
    نابود و از بين مي برد.

4.  

معادل تسبيح
    آقا امام هشتم حضرت علي بن موسي الرضا(ع) فرمود: صلوات فرستادن بر محمد و آل محمد (ص) در نزد
    خدا معادل با تسبيح و تهليل و تکبير است.

5.  

پاداش صلوات
    زياد صلوات بفرستيد چون هر کس يک صلوات بر پيغمبر(ص) بفرستد خداوند عالم و فرشته ها هزار بار
    در هزار صف بر او صلوات مي فرستد و از مخلوقات و آفريده هاي خدا کسي و چيزي نمي ماند مگر همه آنهابر
    اين بنده رحمت و درود مي فرستند براي اينکه خدا و ملائکه ها براي او رحمت مي فرستند و هر کس به آن همه پاداش و
    جايزه و مژدگاني از خودش تمايل نشان ندهد حقيقتا آدم نفهم و نادان و متکبر و مغرور و خودخواهي است
    در محضر آقا امام صادق(ع)اسمي از پيغمبر(ص)برده شد آقا فرمودند: براي آن حضرت و خدا و رسول و اهلبيت
    از او بي زارند.

6.  

ابوبصيرمي گويد: از آقا حضرت صادق آل محمّد (ص)

شنيدم که حضرت فرمود. جايزه و پاداش مژدگاني کسي که بين نماز ظهر وعصرصلوات بر محمّد و آلش (ص) بفرستند
    معادل با پاداش هفتاد رکعت نماز است و نيز فرمود: کسي که بعد از نماز صبح و ظهر بگويد:
    اللهُم صّل علي محمّدٍ و آل محمّد و عجّل فر جهم نمي ميرد تا اينکه حضرت مهدي قائم آل محمّد
    (عج الله تعالي فرجه الشريف) را زيارت کند.

آقاحضرت صادق آل محمّد (ع) فرمود.

دعا محجوب وممنوع است تا آنكه بر محمّد وآل محمّد (ص)صلوات فرستاده شود.وهر كس اگر حاجتي داشته باشد
    بايد اول صلوات بر محمّد وآل محمّد بفرستد وبعد از آن حاجت خود را بخواهد ودر آخر دعا هم دوباره صلوات بفرستد
    زيرا حق تعالي كريم تر از آن است كه دو طرف دعا را قبول كند ووسط دعا را قبول نكند و صلوات بر محمّد وآل محمّد
    (ص)حجابها را بر طرف مي كند .و فرمود.هميشه ميان دعا و مستجاب شدنش حجاب و پرده اي مي آيد و حائل
    ومانع مي شود تا بر محمد (ص) صلوات فرستاده نشود آن حجاب وحائل بر طرف نمي شود .

7.  

آقا رئيس مذهب حضرت جعفر آل محمّد (ع) فرمودند.

هر كس ده بار بر محمّد وآلش(ص)صلوات بفرستد خدا وملائكه اش صد بار بر آن صلوات فرستنده درود وصلوات
    مي فرستند وهر كس صد بار بر محمّد وآلش (ص)صلوات بفر ستد پروردگار عالم با ملائكه هاي مقربش هزار بار
    بر او صلوات مي فرستند .آيا نداي ملكوتي و مقدس حق راكه در قرآن سوره احزاب آيه چهل وسه نشنيده اي
    و نديده اي كه مي فر مايد.ان پروردگاري كه رحمت فرستد بر شما وملائكه ها هم طلب رحمت مي كنند تا شما
    را از تاريكي هاي جهل ونفهمي و شرك و معصيت بيرون وبه سوي نور وايمان وعلم وخداپرستي وتقوي آورند. آن
    خدا نسبت به مومنين مهربان ودلسوز وروف است.

آقا مولي الموحدين اميرالمومنين علي (ع) فرمودند.

صلوات فرستادن بر پيغمبر (ص)در محو كردن گناهان شديدتر است از فرو نشاندن آب آتش را و سلام كردن بر
    آن حضرت افضل از بنده آزاد كردن در راه خداست ودوستي آن حضرت بهتر از شهيد شدن در راه خداست يا
    از شمشير زدن درراه خدا

دو وجود مقدس ونازنين آقا امام باقر وآقا امام صادق (ص)فرمودند.

فرداي قيامت در ترازوي عدل الهي چيزي سنگين تر از ذكر صلوات بر محمّد وآل محمّد (ص) نيست.در روز قيامت
    شخصي را مي آورند واعمالش را در ميزان مي گذارند (مي بيندكفه ترازوي اعمال)سبك است درآن وقت پاداش
    ومژدگاني صلوات ظاهر مي شود آن را ميزان مي گذارند مي بيند كفه اعمال پر بار و سنگين شد .

عنصر پاك ومنزه حضرت احمد بن عبدالله ( ص) فرمودند.

هركس بگويد ( اللهُم صّل علي محمّد وآل محمّد ) حق تعالي به او ثواب هفتاد و دو شهيد عنايت فرمايد و
    از گناهان بيرون آيد مانند روزي كه از مادر متولد شده باشد.

8.  

عنصرحقيقت و ايمان حضرت محمّد ( ص) فرمودند .

روز قيامت من پيش ميزان اعمال هستم وهر كس كفه سيئاتش سنگين تر از كفه حسناتش باشد
    من صلواتهايي را كه برايم فرستاده مي آورم و در كفه حسناتش مي گذارم تا آنكه كفه حسناتش
    سنگين تر گردد و رسگارترين شما از اهوال قيامت آن كسي است كه بر من بيشتر صلوات مي فرستد

پيامبر گرامي ( ص ) فرمودند.

هر كس يك بار بر من صلوات بفرستد از گناهان او ذره اي باقي نمي ماند و هر كس يك مرتبه بر من
    صلوات بفرستد آن دو ملكي كه محافظ رفتار او هستند تا سه روز هيچ گناهي براي او نمي نويسد و
    هر كس هر روز از روي شوق و محبت به من سه مرتبه صلوات بفرستد بر خدا لازم مي شود كه گناهان
    او را بيامرزد در همان روز يا همان شب و هر كس در روز جمعه صد مرتبه بر من صلوات بفرستد حق تعالي
    گناهان هشتاد ساله او را بيامرزد و هر كس مرا ياد كند و بر من صلوات فرستد حق تعالي جميع گناهان
    او را بيامرزد اگر چه به عدد ريگهاي عالج باشد .( بياباني كه ريگش از ساير مواضع بيشتر است)

9.  

وجود مقدس رئيس اسلام ( ص )فرمودند.
    يا علي هر كسي در هر روز يا در هر شب بر من صلوات بفرستد شفاعت من براي او واجب مي شود هر
    چند كه از اهل گناهان كبيره باشد.

پيامبر اسلام (ص)فرمودند:

هر کس صد بار بگويد ( يا رب صل علي محمّد و آل محمّد ) صد حاجت او بر آورده مي شود که سي
    حاجت آن را در دنيا عنايت مي کنند و بقيه اش را براي اخرت و تنهايي و بي کسي اش مي گذارند و
    دعايش را مستحاب مي نمايند

وجود پر خير و برکت ( ص ) فرمودند.

هرکس به من صلوات نفرستد ديني براي او نخواهد بود و شقي ترين و جفا کارترين و بد ترين مردم آن کسي
    است که من نزدش ذکر شوم و او بر من صلوات نفرستد و بر خاک ماليده باد بيني ( يعني خوار و ذليل است )
    کسي که من در نزد او ياد شوم و بر من صلوات نفرستد.

پيامبر گرامي ( ص ) فرمودند:

هر کس در کتابي يا نوشته اي بر من صلوات بفرستد ( يعني صلوات را بنويسد ) تا نام من در آن کتاب هست
    ملائکه براي او از درگاه حق طلب آمرزش مي کنند

اللهُم صّل علي محمّد و آل محمّد و عجل فرجهم

پيامبر گرامي(ص)فرمودند:

هر کس هر روز بر من هزار مرتبه صلوات فرستد نمي ميرد تا جاي خود را در بهشت بيند و هر کس بر من
    صلوات زياد بفرستد از تلخي مرگ و جان کندن ايمن گردد.

پيامبر اسلام (ص)فرمودند:

هرگز داخل آتش جهنم نخواهد شد کسي که بر من صلوات بفرستد و هر کس بر من بلند صلوات بفرستد
    از آتش نفاق بدور است.
    پيامبر گرامي اسلام (ص)فرمودند:

پروردگار عالم هستي و تمام ملائکه و فرشته هائي که تدبير نظام و کارهاي اين جهان به فرمان خدا به
    عهده آنها گذاشته شده بر خاتم انبياء و رئيس اسلام و حبيب خدا درودو سلام و صلوات مي فرستند حالا اي شمائي
    که ايمان آورده ايد شما هم با اين پيام جهان هستي هم صدا و هماهنگ شويد و بر او صلوات و درود بفرستيد و در برابر او
    فرمان و دستور و اوامر او تسليم شويد
    حضرت پيامبر گرامي ( ص )فرمودند:
    هر کسي اسم مرا نزدش ببرند و بر من صلوات نفرستد به جهنم مي رود و پروردگار متعال او را از رحمتش دور مي کند
    و هر کس که نام مرا نزدش ببرند و صلوات بر مرا فراموش کند از راه بهشت منحرف شده
    حضرت محمّد ( ص )فرمودند:

بهترين اعمال در آخرت سه چيز است
    ۱ ـ صلوات بر محمّد و آل محمّد.
    ۲ـ آب رساني به تشنه ها
    ۳ـ حب و دوستي علي بن ابي طالب ( ع )

پيامبر گرامي اسلام ( ص )فرمودند:
    هر کسي بر من صلوات بفرستد و بر آل من صلوات نفرستد بوي بهشت به او نخواهد رسيد در جائي که بوي بهشت
    از راه پانصد ساله استشمام مي شود
    پيامبر اسلام ( ص ) فرمود:
    صلوات فرستادن شما بر من باعث روا شدن حاجتهاي شماست و خدا
    را از شما راضي مي گرداند و اعمال شما را پاک و پاکيزه مي کند
    پيامبر گرامي اسلام (ص)فرمود:
    سزاوار ترين مردم به من در روز قيامت آن کسي است که در دار
    دنيا بر من بيشتر صلوات فرستد.