دمت گرم جوووووون ( زندگی آرام)

شروع موضوع توسط مهرانه ‏15/04/2012 در انجمن جوانان

1.  

مهرانه کاربر ماندگار کاربر انجمن

شغل :
    .
    شهر دکتر خدا دوست پدر پروفسور چشم پزشکی دنیا .....
    دمت گرم جوون

شکست شهوت

گریه می کرد 17 سال بیشتر نداشت. کم کم شروع به صحبت کردن کرد تو را به خدا کمکم کنید شرم داره ولی ناچارام رازم را بگم.نمی خوام هرچه رشته ام پنبه شود. به خداوندی خدا پاک پاکم. اهل هیچ برنامه نامشروع و خلافی نسیتم هرچند که فشار و تمایل درونی عکس اینو می خواد.دیشب بالاخره شیطان از من زور شد در حمام به سراغم آمد

*ترنم* و مدیر انجمن خانواده از این پست تشکر کرده اند.
  2.  

شغل :
    .

فشار جنسی زیاد دارم ولی شرایط ازدواج ندارم از شر شهوت قدرتمندم به خدا پناه بردم و تا حالا تسلیم نشده بودم از وقتی که شیطان سراغم آمده چند سال می گذرد تا حالا مقاومت کرد ولی بالاخره بعد از سالها کمرم را زمین مالید.
    از او پرسیدم حالا چرا قصد داری خویشتن داری کنی مگه لذت نداره . فرد معتاد به دلیل این که لذت می بره تو دام اعتیاد می افتد ولی شما از لذت فرار می کنی؟!
    گفت :وقتی می بینم به اسیر لذت زود گذر شده ام حالم از خودم به هم می خوره از سستی اراده ام بدم می آید
    نکته: در هوش هیجانی یکی از عوامل موفقیت های فردی و بین فردی قدرت کنترل تکانه و وسوسه ها معرفی شده است.

3.  

شغل :
    .
    از او پرسیدم من به شما نمره بیست می دهم نه به خاطر این که شکست خوردی به خاطر این که چندین ساله کمر شیطونه به زمین مالیدی توفردی با اراده ای باید باشی
    چون شهوت آن قدر قوی و نیرومنداست که با ازدواج نیمی از آن حفظ می شود. پیامبر فرمودند از دو چیز برا امتم نگرانم یکی شهوت جنسی و دیگری شکم پرستی.
    بودن افراد پاکی که مانند تو از شر شهوت به پیامبر خدا پناه بردند و اجازه خواست آن را سرکوب کنند(اخته). پیامبر آنها را دعوت به خویشتنداری و روزه کردند.
    به او گفتم در روان شناسی مثبت از نقاط قوت برای ضعف ها کمک می گیرند احساس گناه افراطی ممکن است تو را از خدا هم باز دارد و این هم یکی از حقه های شیطون پدر سوخته است میگه با چه رویی می خوای نماز بخونی ؟ یا میگی نماز اول وقت کیلویی چند کدوم کارت درسته که این یکی باید درست باشه.

4.  

شغل :
    .
    اگر گناه هم کردیم به نور(خدا)پشت نکنیم که خودمون تاریک میشیم.
    از او پرسیدم برای کنترل شهوت از چه شیوه هایی کمک گرفته ای که موفق بوده ای گفت موفق ؟ من که زمین خوردم گفتم به راه نرفته نگاه نکن به توانیی هایت نگاه کن به مسیری که رفته ای
    گفت راستش از وقتی که شیطان سراغم آمد به سراغ قرآن رفتم و تا حالا شش جز حفظ کرده ام و از توسل هم کمک می گیرم پرسید به همه ائمه متوسل میشی گفت البته امام زمان (عج) که امام زمانم است جایگاه وی‍ژهای دارد وقتی احساس می کنم پرونده منو می بینه از خودم شرم می کنم.
    بعدگفت شرمنده یه خواهشی دارم البته پررویی گفتم فرمایید گفت خواهش می کنم هر جوانی که مانند من در این مسئله از شما کمک خواست توسل را به عنوان تجربه خوب از طرف من بگویید

5.  

شغل :
    .
    -------------دمت گرم جوون کلی حال دادی

راستی

1-جوان های پاکی که در این جا غرق می شوند وکم میارند چه قدر مقصرند و ما چقدر؟ چه بابا ها و مامان ها یادشون رفته که شهوت یعنی چه و به فریاد خاموش و با حیای دختر یا پسرشون گوش نمی دهند؟ چرا مومنان به روایاتی که اجر افرادی را که کمک می کنند تا دو نفر با هم ازدواج کنند فراموش کرده اند؟ مگر قرآن خطاب به مومنان درباره افراد مجرد نمی فرماید و انکحوا الایامی من عبادکم و امائکم....

مگر خدا نفرموده در کارهای خیر همدیگر را کمک کنید.. حداقل آن مگر نفرموده همدیگر را به صبر (در عبادت، معصیت و مصیبت) و حق مدار ی و پرستی توصیه کنید چه شده که ما مسلمانان که به تعبیر امام صادق اعضای یک پیکیریم مانند لشکرشکست خورده هر کسی به سمتی بی تفاوت نسبت به حال هم می رویم

*ترنم*, حورالانسیه و مدیر انجمن خانواده از این پست تشکر کرده اند.
  6.  

حديد کاربر ماندگار کاربر انجمن

جوان بتونه كاري بكنه كه خدا از او راضي باشه آرامش در زندگيش هست وخواهد بود

واين يه شاه كليد دارد

يا أَيهَا النَّاسُ كُلُوا مِمَّا فِي الْأَرْضِ حَلَالًا طَيبًا وَلَا تَتَّبِعُوا خُطُوَاتِ الشَّيطَانِ إِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُبِينٌ(البقرة/168)

اي مردم! از آنچه در زمين است، حلال و پاکيزه بخوريد! و از گامهاي شيطان، پيروي نکنيد! چه اينکه او، دشمن آشکار شماست!

*ترنم* و حورالانسیه از این پست تشکر کرده اند.
  7.  

حورالانسیه کاربر فعال کاربر انجمن

شغل :
    حجاب بانوان
    خیلی دوست داشتم در جوار امام حسین بودم...
    احسنت مشکل امروزه را بیان نمودی

*ترنم* از این پست تشکر کرده است.